Dobrý deň, dnes je 17. januára 2018, sviatok má Meniny na web

Sieťotlač

Sieťotlač je klasická technika pre tlač vo veľkom množstve. Vyznačuje sa vysokou odolnosťou voči praniu a leskom farieb, keďže sa jedná o priamu tlač, motív sa tlačí priamími farbami na textil, bez použitia transférového materiálu. Možnosť tlače 4 farieb. Touto metódou je vhodné tlačiť pri väčšom množstve. K cene je potrebné prirátať poplatok za výrobu šablóny pre každú farbu.

Transferová tlač

Potlač je mimoriadne odolná voči praniu a farby dobre kryjú, dokonca aj na tmavších textíliách. Pri tlači flockom je potlač zamatová a v porovnaní s podkladom mierne vyvýšená, pri tlači flexom je motív hladký. Keďže motív sa reže do špeciálnej fólie, môžu byť pre tlač použité len určité farby. Taktiež je možné využiť digitálnu tlač na potlač plnofarebného motívu.

Sublimačná tlač

Materiál, na ktorý chceme tlačiť, musí byť pokrytý polymérovou vrstvou, to znamená, že musí obsahovať určitý podiel polyesteru. Je to dôležité preto, lebo polyester obsahuje póry, do ktorých pri potlači preniká sublimačná farba v plynnej forme. Po schladení sa póry znova uzavrú a sublimačná farba sa v povrchovej vrstve zafixuje. Väčšina textílií však pre túto tlač nie je vhodná.

Zobraziť všetky fotky (46)